Joanna Onych – Kredyty hipoteczne, Gdańsk, Trójmiasto

Refinansowanie poniesionych kosztów, czyli kredyt hipoteczny na zwrot nakładów, które już poniosłeś

Jeśli zakupiłeś nieruchomość za gotówkę i chciałbyś odzyskać wydane pieniądze, aby wykorzystać je na dowolny cel – to kredyt na refinansowanie poniesionych kosztów jest dla Ciebie. Możesz otrzymać zwrot całości lub części poniesionych wydatków oraz cieszyć się większą płynnością finansową.

Kiedy możesz ubiegać się o kredyt na zwrot poniesionych nakładów?

Kredyt hipoteczny na zwrot poniesionych kosztów otrzymasz, gdy poniesione przez Ciebie wydatki związane są z konkretną nieruchomością – jej zakupem, budową lub remontem. W dodatku istotny jest moment składania wniosku o refinansowanie. Ważne, aby dokumenty złożyć w terminie do 12 miesięcy od daty poniesienia pierwszego wydatku lub podpisania aktu notarialnego. Niektóre banki oferują dłuższe okresy, istotne jest więc dokładne przeanalizowanie warunków kredytowania.

Formalności związane z otrzymaniem refinansowania w formie kredytu hipotecznego są bardzo podobne do wymagań związanych z kredytem hipotecznym na zakup domu. Koszt nie różni się od kosztu zwyczajnego kredytu na budowę czy kupno domu.

W niektórych bankach konieczne będzie przedstawienie wszystkich faktur i rachunków związanych z nieruchomością, w innych wystarczy udokumentować tylko ich część oraz złożyć stosowne oświadczenie.

Czy warto skorzystać z oferty kredytu na refinansowanie kosztów?

Zwrot poniesionych kosztów powoduje, że poprawia się płynność finansowa kredytobiorcy, a do tego wolną gotówkę można wykorzystać na dowolny cel, np. przejść do kolejnego etapu prac.

Poza tym na kredyt na zwrot poniesionych nakładów warto się zdecydować gdy:

  • kupiłeś nieruchomość za gotówkę, ale pieniądze pożyczyłeś od bliskich i chciałbyś szybko spłacić zobowiązanie;
  • nie masz czasu na czekanie aż bank rozpatrzy wniosek o kredyt hipoteczny, bo nieruchomość dostępna jest w atrakcyjnej cenie i wszyscy chcą ją mieć;
  • sytuacja prawna nieruchomości jest niepewna i banki nie chcą udzielić kredytu na jej zakup;
  • chcesz budować po swojemu i nie dostosowywać się do wymogów stawianych przez banki.

Jeśli chcesz refinansować poniesione koszty kredytu hipotecznego – skontaktuj się z doradcą finansowym!

Tel: 728 757 035

Mail: kontakt@joannaonych.pl