Joanna Onych – Kredyty hipoteczne, Gdańsk, Trójmiasto

Refinansowanie kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem długoterminowym – nie jest jednak przesądzone, że decydując się na wzięcie kredytu związujemy się z konkretnym bankiem na 30 lat. Jeśli na rynku pojawia się dużo lepsza oferta kredytowa niż ta którą posiadamy rozwiązaniem by nie przepłacać jest refinansowanie kredytu hipotecznego. Refinansowanie jest to nic innego jak przeniesienie kredytu do innego banku.

Czy refinansowanie kredytu jest opłacalne?

Refinansowanie kredytu ma na celu przynieść oszczędność pieniędzy.

Przykład.

Posiadając kredyt hipoteczny na kwotę 300 000 zł na okres 30lat, z marżą 2,7 i zmieniając go na kredyt z marżą 1,7 możesz na odsetkach zaoszczędzić 75 781 zł.

Decydując się na refinansowanie należy zwrócić uwagę na marżę (niższa marża to niższa rata) oraz produkty dodatkowe wymagane przez nowy bank (np. ubezpieczenie na życie, karta kredytowa, ubezpieczenie nieruchomości). Opłacalność refinansowania kredytu hipotecznego najlepiej omówić z ekspertem kredytowym (kontakt@joannaonych.pl, 728757035).

Refinansowanie kredytu hipotecznego w pierwszej kolejności powinny przemyśleć osoby, które brały kredyt hipoteczny posiadając wkład własny poniżej 20%. Kredyty z niskim wkładem własnym zawsze są droższe. Wzrost wartości nieruchomości oraz regularna spłata kredytu często pozwala na zmianę starego kredytu hipotecznego na nowych na lepszych warunkach.

Jaki jest koszt refinansowania kredytu hipotecznego?

Decydując się na przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku trzeba liczyć się z kosztem wyceny nieruchomości, wykreśleniem obecnej hipoteki z księgi wieczystej i wpisaniem nowej. Suma kosztów powinna się zamknąć w kwocie ok 800 zł.

Kiedy można przenieść kredyt hipoteczny do innego banku?

Kredyt hipoteczny można przenieść zawsze (wyjątek – brak założonej KW dla nieruchomości) – jednak za nim podejmiemy decyzję o refinansowaniu należy sprawdzić, czy jest to opłacalne. Refinansowanie ma sens wtedy, kiedy nowa oferta przyniesie nam oszczędność pieniędzy.

Jeśli szukasz oszczędności i chcesz przeanalizować swoją umowę kredytową umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem kredytowym.

Tel. 728 757 035

kontakt@joannaonych.pl