Joanna Onych – Kredyty hipoteczne, Gdańsk, Trójmiasto

Czy warto składać wniosek kredytowy do kilku banków?

Istnieje przekonanie, że składanie wielu wniosków kredytowych do banków skutkuje obniżeniem wiarygodności kredytowej. Ta informacja sprawdza się przy zaciąganiu kredytów gotówkowych. Przy kredycie hipotecznym złożenie kilku wniosków to standardowa procedura. I przynosi wiele korzyści kredytobiorcom.

Sprawdźmy dlaczego warto składać kilka wniosków o kredyt hipoteczny jednocześnie.

Wybór najatrakcyjniejszej oferty kredytu

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie finansowe na długie lata. Liczy się więc każda złotówka i każdy, nawet najmniejszy zapis w umowie. Składając jedynie jeden wniosek nie pozostawiamy sobie zbyt dużego pola do manewru – pozostaje nam jedynie czekać na decyzję banku. Kilka wniosków pozwala nam swobodnie wybierać między ofertami – bez żadnej presji, że nie mamy planu B.

Ale to nie wszystko. Dodatkowo pojawia się możliwość negocjacji. Jeśli korzystasz z pomocy doradcy finansowego, to zapewne wiesz, że przy takich rozmowach można otrzymać naprawdę atrakcyjne warunki kredytowe – idealnie skrojonej pod Twoje indywidualne wymagania.

Mniej stresu i oszczędność czasu

Więcej złożonych wniosków kredytowych to większa szansa na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Wymagania banków mogą się zmieniać i bank, który wybrałeś może okazać się dla Ciebie niedostępny, np. nie spełnisz wymaganej wysokości wkładu własnego czy akceptowalnego źródła dochodu. Składając kilka wniosków masz pewność, że któryś z banków zgodzi się udzielić Ci kredytu hipotecznego.

W kredycie hipotecznym bardzo istotny jest czas. Zwłaszcza gdy mamy już podpisaną umowę przedwstępną czy deweloperską i gonią nas terminy. Złożenie jednego wniosku i otrzymanie odmowy wiąże się z rozpoczęciem całej procedury od początku. A to z kolei może przyczynić się do przekroczenia terminów w umowie i zapłatą wysokich kar.

Jaka jest optymalna ilość składanych wniosków kredytowych?

Profesjonalny doradca finansowy przejrzy dla Ciebie wszystkie oferty banków i wybierze 3 najbardziej korzystne dla Ciebie. Nie ma potrzeby wysyłania zbyt dużej ilości wniosków. Jeśli spotkasz się z czymś takim zastanów się, czy wybrałeś dobrego doradcę – niektórzy mogą wysyłać wnioski hurtowo, w ogóle nie sprawdzając warunków kredytowych w poszczególnych bankach.

Tel: 728 757 035

Mail: kontakt@joannaonych.pl