Joanna Onych – Kredyty hipoteczne, Gdańsk, Trójmiasto

Bezpieczny kredyt 2% dostępny już w lipcu

Od 3 lipca 2023 rusza rządowy program bezpieczny kredyt 2%. Wysokie stopy procentowe mające przełożenie na wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych, spowodowały że nie każdego jest stać na wzięcie kredytu na zakup mieszkania i spłacanie rat. Z pomocą dla młodych przychodzi nowy rządowy program. Bezpieczny kredyt 2% to program dopłat do kredytu hipotecznego przeznaczonego na zakup pierwszej nieruchomości lub na budowę domu.

 

W którym banku będzie można starać się o kredyt hipoteczny w programie?

 

Swoją gotowość w lipcu deklarują obecnie bank Pekao SA, PKO BP i Alior Bank

W późniejszym czasie dołączyć mają inne banki, mi.in. Santander i mBank.

 

 

Kto może skorzystać z dofinansowania do rat kredytu hipotecznego?

O kredyt z dofinansowaniem może starać się singiel, związek partnerski z co najmniej jednym wspólnym dzieckiem lub małżeństwo. Do kredytu w programie nie może przystąpić dodatkowy kredytobiorca (rodzic/ rodzeństwo/ itp.) w celu podniesienia zdolności kredytowej, tak jak czasami zdarza się to w tradycyjnym kredycie hipotecznym.

Osoba wnioskująca o kredyt nie może mieć ukończonych 45 lat – w przypadku dwóch wnioskodawców warunek musi spełniać co najmniej jeden z nich.

Ważne! Kredyt przeznaczony jest na zakup/ budowę pierwszej nieruchomości. Wnioskodawca nie mógł być wcześniej właścicielem innej nieruchomości – wyjątek odziedziczenie nie więcej niż 50% udziałów w nieruchomości, przy czym kredytobiorca nie może zamieszkiwać w tej nieruchomości od co najmniej 12 miesięcy.

 

Parametry kredytu

  • Czas spłaty musi wynosić minimalnie 15 lat
  • Waluta kredytu PLN
  • Singiel może wnioskować maksymalnie o 500 tys. zł kredytu
  • Małżeństwo lub związek partnerski z co najmniej jednym wspólnym dzieckiem może wnioskować maksymalnie o 600 tys. zł kredytu
  • Okres dopłat do rat kredytowych 120 miesięcy
  • Maksymalny wkład własny 200 tys. zł

 

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny w programie bezpieczny kredyt 2%?

By skorzystać z dofinansowania kredyt musi być przeznaczony na zakup nieruchomości lub na budowę domu.

Można zawnioskować też o środki na wykończenie nieruchomości.

Zakup nieruchomości razem z komórką lokatorską lub miejscem postojowym będzie możliwy jeśli będą przynależeć do lokalu mieszkalnego.

 

 

Jeśli zamierzasz starać się o kredyt lub zastanawiasz się nad refinansowaniem obecnego i potrzebujesz pomocy przy realizacji swoich planów zadzwoń/napisz i umów się na bezpłatne spotkanie.

Zapraszam,

Joanna Onych Ekspert Finansowy

Tel: 728 757 035

Mail: kontakt@joannaonych.pl