Joanna Onych – Kredyty hipoteczne, Gdańsk, Trójmiasto

Który kredyt hipoteczny wybrać?

Kredyt hipoteczny to wieloletnie zobowiązanie, do którego trzeba się dobrze przygotować. Skomplikowane umowy i opłaty mogą sprawić trudność każdemu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego?

Zdolność kredytowa i wkład własny

Banki w różny sposób mierzą zdolność kredytową klienta. Sprawdź swoje szanse w różnych bankach i pomyśl o bezpłatnej konsultacji z ekspertem finansowym, który pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę i doradzi, jak zwiększyć zdolność kredytową w razie potrzeby.

Najczęściej, aby dostać kredyt hipoteczny, potrzebujesz 20% wkładu własnego. Istnieją jednak banki, w których ten wkład może być niższy i wynosić  jedynie 10% – niedobór może być rekompensowany dodatkowym ubezpieczeniem.

Wybór kredytu hipotecznego, a całkowite koszty kredytowania

Istotne będzie oprocentowanie kredytu hipotecznego, a także dodatkowe koszty, tj.:

  • Prowizje;
  • Ubezpieczenia;
  • Pozostałe koszty, np. wycena nieruchomości.

Wybór kredytu hipotecznego najlepiej rozpocząć od analizowania RRSO, czyli rzeczywistej stopy oprocentowania. To ona uwzględnia wszystkie poniesione przez Ciebie koszty.

Pozostałe warunki umowy kredytowej

Warto na spokojnie przejrzeć całą umowę i pytać, gdy tylko coś wzbudza Twoje wątpliwości. Zwróć uwagę na szybkość rozpatrzenia wniosku o kredyt hipoteczny oraz ilość potrzebnych dokumentów. Niektóre banki oferują produkty dodatkowe, np. karty kredytowe czy konta oszczędnościowe w zamian za atrakcyjniejsze warunki kredytowania. Zobacz, czy będą dla Ciebie korzystne.

Przeanalizuj także warunki wcześniejszej spłaty kredytu oraz rodzaj rat. Malejące raty wymagają często większej zdolności kredytowej niż raty równe.

Zapraszam do kontaktu

Tel. 728 757 035